Моє портфоліо - https://drive.google.com/open?id=1BOAZJowCW6BEeGPpmMKNDikxhyyNsL94
неділя, 29 березня 2020 р.
середа, 18 березня 2020 р.
понеділок, 16 березня 2020 р.
Заняття гуртка
Заняття театрального гуртка «Ліра»
Тема заняття: Види етюдів. Одиничні етюди. Парні етюди на дію з
уявними предметами.
Освітньо-виховні
завдання:
Навчальна мета: навчати вихованців виконувати образні
вправи, використовуючи різні засоби спілкування (рухи, міміку, мовлення).
Розвивальна мета: працювати над розвитком вмінь
узгоджувати свої руки з рухами партнерів, уміння відчувати партнера, розвивати
творчі здібності: художні, музичні, поетичні.
Виховна мета: виховувати естетичні почуття; прищеплювати любов
до мистецтва.
Терміни та поняття: «етюд», «етюдний метод», «сценічна
дія».
Завдання:
Закріпити отримані знання в практичній роботі «Етюд на
імпровізацію», проконтролювати рівень засвоєння ключових умінь і навичок, сформованих на попередніх заняттях.
Методи:
Словесні (
пояснення, інструктаж, бесіда);
Наочні (презентація);
Практичні
– ( практична робота, навчальні вправи, рольові ігри).
Тип заняття: Застосування практичних умінь та навичок.
Форма заняття:групова
Обладнання:
Комп’ютер, відеоматеріли;
Наочний
матеріал для імпровізації.
Міжпредметні зв’язки:
Музика, література, художня культура.
Очікуваний результат:
Вихованці повинні навчитись основам побудови етюду як
основної складової акторської майстерності.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Вступна
частина.
1.Організація гуртківців до навчання.
Керівник: Шановні діти! Сьогодні тема нашого заняття «Види етюдів. Одиничні етюди. Парні етюди на
дію з уявними предметами». Метою нашого заняття є закріплення отриманих знать
на практиці, виконання образних вправ з використанням різних засобів
спілкування (рухів, міміки, мовлення).
Ми з вами протягом декількох попередніх занять працювали
над темою «Етюдна робота». Тож пригадаймо, що нам відомо про етюд та етюдну
діяльність, адже ми знаємо, що етюд є основою акторської майстерності, і щоб. оволодіти її
основами, ми повинні добре засвоїти техніку підготовки
етюдів.
ІІ Актуалізація опорних знань.
Керівник гуртка. Знайомлячись з історією театру, його
типами і видами, елементами сценічної дії за системою К.С. Станіславського,
вивчаючи основи акторської майстерності, ми добре знаємо, що є її складовими.
( перегляд
презентації)
Окрім цього, на заняттях гуртка ми знайомилися з поняттями
«Сценічна культура», «Надзавдання художнього твору та вистави», «Конфлікт у
виставі», «Пам'ять фізичних дій», «Емоційна пам'ять», « Активна увага та уява».
Та однією з найважливіших – є тема «Етюди», яка, як ми
вже говорили, є основою акторської майстерності.
І зараз ми це з вами пригадаємо:
Що таке етюд?
Яка мета етюдної роботи?
З яких компонентів складається етюд?
На якому матеріалі він будується?
Що таке «пропоновані обставини» етюду?
Які бувають види етюдів?
Яке місце етюду в роботі над постановкою драматичного
матеріалу?( діти дають відповідь)
Отже, підсумовуємо вивчене.
Етюд – це коротка проста сценічна дія (сценка), що триває
від 1.5 до 3 хв.
В етюді має бути логічний розвиток:
-
Початок(
із чого все почалось)
-
Подія(
щовідбувалось )
-
Фінал(чим
усе закінчилося).
Обов’язково є
наявність конфлікту ( що з чим, або хто з ким бореться) бажано, щоб етюд містив
менше слів ( ідеально взагалі без слів). Учасники етюду просто мовчки рухаються
сценою( розуміючи мету: навіщо!); виконують елементарні рухи; реагують на те,
що з ним відбувається;вирішують, яким є вихід із ситуації, що склалася.
Наприклад, уявіть,що йдете парком, раптом щось знаходите і
намагаєтесь(подумки!) вирішити, що з цим робити. Після того, як вирішили, виконуєте
відповідні дії. Етюди, бувають одинарні, групові, парні.
Пластичні
етюди – це вершина авторської діяльності, але вони вимагають не тільки фізичної
підготовки, а й уяви, спостережливості, емоційності. Етюдна замальовка повинна
містити певні події із життя предмета, а її зміст асоціюватися з логікою
поведінки людини в різних життєвих ситуаціях. На попередньому занятті ви отримали
домашнє завдання, придумати парний і груповий етюди на теми: «Зустріч найкращих
друзів», «Ідемо в гості»( групи « господарів і гостей»). А перед тим, як ви
продемонструєте майстерність у рольових іграх, ми проведемо «Розминку» і
налаштуємося на виконання вашого домашнього завдання.
(Керівник під
музику проводить розминку)
Вправа№1.
Вихованці під музичний супровід по колу, піднімаючи високо ноги, роблять
декілька кроків, від повільного до найшвидшого.
Вправа№2.Стають
в шахматному порядку, чотири кроки- вперед, сім- назад, три- вперед і один-
назад( виконують двічі).
Вправи на
розвиток артикуляції. Ми повинні розім’яти наші ротики за допомогою
артикуляційної гімнастики, щоб ми правильно і чітко вимовляли слова – це
називається дикція – важливий компонент
мовлення.
Вправа№3.
«Смачне варення». Ця вправа призначена для розвитку артикуляції. Висунути
широкий язик. Облизати верхню губу і забрати язик в глиб рота. (Вправа
виконується по 8-10 разів)
Вправа№4. Для
розвитку артикуляції голосних.
Вимовляти весь
звукоряд голосних на одному зв’язному звучанні досить повільно. Спочатку мовчки,
потім пошепки і нарешті вголос на найкращій ноті натурального тону.
Схема.
Вдих пауза, на
видиху вимова: А-о-у-и-і-е (вдих); е-і-и-у-о-а (видих).
Вправа№5. «Шум»
На розвиток артикуляції приголосних. Вимовляйте чергуючи дзвінкі й глухі
приголосні.
Схема.
Вдих, пауза,
на видиху вимова:
Б-п; в-ф; г-к;
г-х; д-т(вдих). Дж-ч; дз-ц ;ж-ш; з-с
(5-6 разів).
Вправа№6.
«Хом’ячки».Діти стоять в колоні по одному, за сигналом керівника рухаються наслідуючи
хом’ячків із надутими щічками. За сигналом зупиняються, плескають себе по
щічкам, потім знову надуваються і йдуть.
Вправа№7.Гуртківці
чітко по черзі вимовляють скоромовки:
Обережний
хитрий лис
До нори вечерю
ніс.
Бурі бобри
брід перебрели,
Забули бобри
забрати торби.
Хитру сороку
впіймати морока,
А на сорок
сорок- сорок морок.
ІІ. Основна
частина.
Керівник
гуртка. А зараз ми подивимося етюди, які ви підготували вдома за такими темами
«Зустріч найкращих друзів» , «Ідемо в гості»( групи « господарів і гостей»).
(Діти виконують підготовлені
етюди під музичний супровід). Разом з керівником гуртка аналізують і оцінюють
виступи. Керівник
гуртка. Ви добре справились з домашнім завданням і розкрили в своїх етюдах тему та досягли поставленої мети, а найважливішим є те, що ви проявили фантазію
і кмітливість, отримані раніше знання, уміло використали на практиці.
Ми з вами вивчили
створення етюдів за уявою, а тепер навчимося створювати етюди на імпровізацію.
Етюд, як відомо
-, це вправа, яка
допомагає нам розвивати свою акторську майстерність. Акторські навички потрібні
в повсякденному житті. А володіння ними робить нас відкритими до спілкування, дозволяє вільно спілкуватися з
будь-ким на будь-які теми. Аби цього досягти, достатньо розвинути свою
природну aртистичність, позбавитися затисків-внутрішніх і тілесних, страху
сказати або зробити щось не так.
Отже, етюд на імпровізацію – це завжди
невеликий відрізок життя, створений уявою, який базуеться на заnaci cпостережень
і живих почуттях виконавця, тобто - подієвий еnізод.
Головне в ньому
відтворити подієвий рух. Якась подія взята окремо і зіграна
стає етюдом. Тобто,- це маленька історія з
логічним початком і кінцем. Heобхідно відзначити, що на початковому етапі всі
етюди виконуються мовчки і поодинці і тільки пізніше з'явиться робота з
партнером, партнерами, з'явиться текст.
Теми iмпровізації, які ви зараз отримаєте, - це найкращий шлях для
розвитку ваших творчих здібностей та впевненості в собі. Набуті знання
допоможуть вам не тільки зіграти свою першу роль, але й почуватися впевненіше у
будь-якій життєвій ситуації.
Зараз ви зіграєте етюди: (групові) : «Ідемо в гості», «Поїздка в тролейбусі; індивідувальний
етюд: «Моя майбутня професія», парний етюд: «Найяскравіший казковий сон».(Діти
виконують етюди під музичний супровід.)
Ш.Заключна частина.
Кeрівник гуртка. Ми сьогодні з вами на практиці засвоїли створення етюдів на
імпровізацію. Ви добре справилися зі своїми завданнями. Я сподіваюся, що набуті
знання вам стануть в нагоді, особливо при підготовці наших вистав. На наступне
наше заняття ви повинні самостійно придумати будь- який етюд на iмпровізацію і
продемонструвати його. Дякую за творчий підхід і старанність. До
зустрічі!
Підписатися на:
Дописи (Atom)