Моє портфоліо - https://drive.google.com/open?id=1BOAZJowCW6BEeGPpmMKNDikxhyyNsL94
Блог учителя зарубіжної літератури Шевченко Світлани Миколаївни
неділя, 29 березня 2020 р.
середа, 18 березня 2020 р.
понеділок, 16 березня 2020 р.
Заняття гуртка
Заняття театрального гуртка «Ліра»
Тема заняття: Види етюдів. Одиничні етюди. Парні етюди на дію з
уявними предметами.
Освітньо-виховні
завдання:
Навчальна мета: навчати вихованців виконувати образні
вправи, використовуючи різні засоби спілкування (рухи, міміку, мовлення).
Розвивальна мета: працювати над розвитком вмінь
узгоджувати свої руки з рухами партнерів, уміння відчувати партнера, розвивати
творчі здібності: художні, музичні, поетичні.
Виховна мета: виховувати естетичні почуття; прищеплювати любов
до мистецтва.
Терміни та поняття: «етюд», «етюдний метод», «сценічна
дія».
Завдання:
Закріпити отримані знання в практичній роботі «Етюд на
імпровізацію», проконтролювати рівень засвоєння ключових умінь і навичок, сформованих на попередніх заняттях.
Методи:
Словесні (
пояснення, інструктаж, бесіда);
Наочні (презентація);
Практичні
– ( практична робота, навчальні вправи, рольові ігри).
Тип заняття: Застосування практичних умінь та навичок.
Форма заняття:групова
Обладнання:
Комп’ютер, відеоматеріли;
Наочний
матеріал для імпровізації.
Міжпредметні зв’язки:
Музика, література, художня культура.
Очікуваний результат:
Вихованці повинні навчитись основам побудови етюду як
основної складової акторської майстерності.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Вступна
частина.
1.Організація гуртківців до навчання.
Керівник: Шановні діти! Сьогодні тема нашого заняття «Види етюдів. Одиничні етюди. Парні етюди на
дію з уявними предметами». Метою нашого заняття є закріплення отриманих знать
на практиці, виконання образних вправ з використанням різних засобів
спілкування (рухів, міміки, мовлення).
Ми з вами протягом декількох попередніх занять працювали
над темою «Етюдна робота». Тож пригадаймо, що нам відомо про етюд та етюдну
діяльність, адже ми знаємо, що етюд є основою акторської майстерності, і щоб. оволодіти її
основами, ми повинні добре засвоїти техніку підготовки
етюдів.
ІІ Актуалізація опорних знань.
Керівник гуртка. Знайомлячись з історією театру, його
типами і видами, елементами сценічної дії за системою К.С. Станіславського,
вивчаючи основи акторської майстерності, ми добре знаємо, що є її складовими.
( перегляд
презентації)
Окрім цього, на заняттях гуртка ми знайомилися з поняттями
«Сценічна культура», «Надзавдання художнього твору та вистави», «Конфлікт у
виставі», «Пам'ять фізичних дій», «Емоційна пам'ять», « Активна увага та уява».
Та однією з найважливіших – є тема «Етюди», яка, як ми
вже говорили, є основою акторської майстерності.
І зараз ми це з вами пригадаємо:
Що таке етюд?
Яка мета етюдної роботи?
З яких компонентів складається етюд?
На якому матеріалі він будується?
Що таке «пропоновані обставини» етюду?
Які бувають види етюдів?
Яке місце етюду в роботі над постановкою драматичного
матеріалу?( діти дають відповідь)
Отже, підсумовуємо вивчене.
Етюд – це коротка проста сценічна дія (сценка), що триває
від 1.5 до 3 хв.
В етюді має бути логічний розвиток:
-
Початок(
із чого все почалось)
-
Подія(
щовідбувалось )
-
Фінал(чим
усе закінчилося).
Обов’язково є
наявність конфлікту ( що з чим, або хто з ким бореться) бажано, щоб етюд містив
менше слів ( ідеально взагалі без слів). Учасники етюду просто мовчки рухаються
сценою( розуміючи мету: навіщо!); виконують елементарні рухи; реагують на те,
що з ним відбувається;вирішують, яким є вихід із ситуації, що склалася.
Наприклад, уявіть,що йдете парком, раптом щось знаходите і
намагаєтесь(подумки!) вирішити, що з цим робити. Після того, як вирішили, виконуєте
відповідні дії. Етюди, бувають одинарні, групові, парні.
Пластичні
етюди – це вершина авторської діяльності, але вони вимагають не тільки фізичної
підготовки, а й уяви, спостережливості, емоційності. Етюдна замальовка повинна
містити певні події із життя предмета, а її зміст асоціюватися з логікою
поведінки людини в різних життєвих ситуаціях. На попередньому занятті ви отримали
домашнє завдання, придумати парний і груповий етюди на теми: «Зустріч найкращих
друзів», «Ідемо в гості»( групи « господарів і гостей»). А перед тим, як ви
продемонструєте майстерність у рольових іграх, ми проведемо «Розминку» і
налаштуємося на виконання вашого домашнього завдання.
(Керівник під
музику проводить розминку)
Вправа№1.
Вихованці під музичний супровід по колу, піднімаючи високо ноги, роблять
декілька кроків, від повільного до найшвидшого.
Вправа№2.Стають
в шахматному порядку, чотири кроки- вперед, сім- назад, три- вперед і один-
назад( виконують двічі).
Вправи на
розвиток артикуляції. Ми повинні розім’яти наші ротики за допомогою
артикуляційної гімнастики, щоб ми правильно і чітко вимовляли слова – це
називається дикція – важливий компонент
мовлення.
Вправа№3.
«Смачне варення». Ця вправа призначена для розвитку артикуляції. Висунути
широкий язик. Облизати верхню губу і забрати язик в глиб рота. (Вправа
виконується по 8-10 разів)
Вправа№4. Для
розвитку артикуляції голосних.
Вимовляти весь
звукоряд голосних на одному зв’язному звучанні досить повільно. Спочатку мовчки,
потім пошепки і нарешті вголос на найкращій ноті натурального тону.
Схема.
Вдих пауза, на
видиху вимова: А-о-у-и-і-е (вдих); е-і-и-у-о-а (видих).
Вправа№5. «Шум»
На розвиток артикуляції приголосних. Вимовляйте чергуючи дзвінкі й глухі
приголосні.
Схема.
Вдих, пауза,
на видиху вимова:
Б-п; в-ф; г-к;
г-х; д-т(вдих). Дж-ч; дз-ц ;ж-ш; з-с
(5-6 разів).
Вправа№6.
«Хом’ячки».Діти стоять в колоні по одному, за сигналом керівника рухаються наслідуючи
хом’ячків із надутими щічками. За сигналом зупиняються, плескають себе по
щічкам, потім знову надуваються і йдуть.
Вправа№7.Гуртківці
чітко по черзі вимовляють скоромовки:
Обережний
хитрий лис
До нори вечерю
ніс.
Бурі бобри
брід перебрели,
Забули бобри
забрати торби.
Хитру сороку
впіймати морока,
А на сорок
сорок- сорок морок.
ІІ. Основна
частина.
Керівник
гуртка. А зараз ми подивимося етюди, які ви підготували вдома за такими темами
«Зустріч найкращих друзів» , «Ідемо в гості»( групи « господарів і гостей»).
(Діти виконують підготовлені
етюди під музичний супровід). Разом з керівником гуртка аналізують і оцінюють
виступи. Керівник
гуртка. Ви добре справились з домашнім завданням і розкрили в своїх етюдах тему та досягли поставленої мети, а найважливішим є те, що ви проявили фантазію
і кмітливість, отримані раніше знання, уміло використали на практиці.
Ми з вами вивчили
створення етюдів за уявою, а тепер навчимося створювати етюди на імпровізацію.
Етюд, як відомо
-, це вправа, яка
допомагає нам розвивати свою акторську майстерність. Акторські навички потрібні
в повсякденному житті. А володіння ними робить нас відкритими до спілкування, дозволяє вільно спілкуватися з
будь-ким на будь-які теми. Аби цього досягти, достатньо розвинути свою
природну aртистичність, позбавитися затисків-внутрішніх і тілесних, страху
сказати або зробити щось не так.
Отже, етюд на імпровізацію – це завжди
невеликий відрізок життя, створений уявою, який базуеться на заnaci cпостережень
і живих почуттях виконавця, тобто - подієвий еnізод.
Головне в ньому
відтворити подієвий рух. Якась подія взята окремо і зіграна
стає етюдом. Тобто,- це маленька історія з
логічним початком і кінцем. Heобхідно відзначити, що на початковому етапі всі
етюди виконуються мовчки і поодинці і тільки пізніше з'явиться робота з
партнером, партнерами, з'явиться текст.
Теми iмпровізації, які ви зараз отримаєте, - це найкращий шлях для
розвитку ваших творчих здібностей та впевненості в собі. Набуті знання
допоможуть вам не тільки зіграти свою першу роль, але й почуватися впевненіше у
будь-якій життєвій ситуації.
Зараз ви зіграєте етюди: (групові) : «Ідемо в гості», «Поїздка в тролейбусі; індивідувальний
етюд: «Моя майбутня професія», парний етюд: «Найяскравіший казковий сон».(Діти
виконують етюди під музичний супровід.)
Ш.Заключна частина.
Кeрівник гуртка. Ми сьогодні з вами на практиці засвоїли створення етюдів на
імпровізацію. Ви добре справилися зі своїми завданнями. Я сподіваюся, що набуті
знання вам стануть в нагоді, особливо при підготовці наших вистав. На наступне
наше заняття ви повинні самостійно придумати будь- який етюд на iмпровізацію і
продемонструвати його. Дякую за творчий підхід і старанність. До
зустрічі!
Підписатися на:
Дописи (Atom)